Proč je trávení tak důležité?

30.08.2021

Nejsme tím, co jíme, ale hlavně tím, co absorbujeme!

Mnoho lidí trpí špatným trávením, trpí na oslabení funkce trávicích orgánů. Mají potíže s absorbováním těch nutrientů, které v dobré víře kupuje a užívá.

Mohli bychom říci, že tito lidé nejsou schopni absorbovat část živin přijatých potravou, takže zůstávají ve stavu podvýživy i navzdory tomu, že si ke stravě přidávají jinak prospěšné doplňky stravy.

Poté se pak diví, proč tyto nutrienty nemají tak pozitivní účinky, které od nich očekávaly.

Odpověď je ve zlepšení absorbce těchto živin.

Upřímně, myslíte si, že to, co vidíte na obrázku níže a jim podobné jídlo, kde je hodně tuku, i přepáleného a hodně soli. že Vám to dá ty potřebné a hodnotné živiny pro správné fungování vašeho organismu? 

Chuťově je to možná dobré a tak je to, mimochodem, s úmyslem i dělané, aby si lidé na to navykli a byli na této stravě závislí. Pokud se ovšem Vaše stravovací návyky nezmění, Vaše zdraví bude pomalu a jistě chátrat a přibývat více zdravotních problémů. 

Slova, která od lidí často slýchávám: 
Celé roky jsem byl v pohodě a zdravý, nic mě nebylo. 

A najednou mám špatné trávení, nebo mě bolí často břicho, nebo mám zácpu, nebo mám vysoký tlak, vysoký cholesterol, nebo mám nadváhu, nebo bolí mě klouby, atd., atd.... 

Pamatujte, že každý z nás zodpovídá za své zdraví a nikdo jiný. 

Tak stejně, každý dospělý člověk zodpovídá za to, co jí.  

Pokud trávicí trakt netráví, živiny z potravy se nedostávají do těla. I sebelepší sestavený jídelníček je tak vlastně k ničemu a následně mohou nastat nejrůznější zdravotní problémy,

(zácpa, průjem, bolesti břicha, pálení žáhy a další, jako je nespavost, kožní nemoci, bolesti kloubů, překyselení organizmu, Crohnova choroba, rakovina tlustého střeva, nadýmání, plynatost, nevolnost, zvracení, nadměrné říhání a také autoimunitní onemocnění.) Autoimunitní onemocnění znamená, že Váš imunitní systém napadá vlastní zdravé buňky organizmu. 

Mimochodem, v trávicí soustavě hraje velmi důležitou roli žlučník. Žlučník zpracovává totiž příchozí tuky. A pokud máte špatné stravovací návyky, jak bylo výše popsáno, rychlé občerstvení apod., dostává Váš žlučník pěkně zabrat a nedokáže dlouhodobě tento nápor zvládat.

Nezpracované tuky se následně usazují v podkoží na různých partiích i kolem orgánů, včetně jater, které také hrají velmi důležitou roli v trávení. Dochází k nárůstu váhy a následně k bolestem např. zad, kloubů, artroza, a celá řada dalších problémů. Nejhorší je to, že to začíná už v dětském věku, respektive, ještě před narozením. To, co maminka sní, ať je to zdravé nebo nezdravé, to stejné dostává i ještě nenarozené dítě.

Emulips můžou i těhotné ženy.


Velmi záleží i na rodičích, jak budou jejich děti vypadat a jak na tom budou i zdravotně! Jaký je rodič, takové je většinou i dítě.

Spousta lidí má problémy se žlučníkem a lekaři ve spoustě případů žlučník vyoperují, odstraní v domnění, že je problém vyřešen, Bez žlučníku sice můžete žít, ale s velkým omezením ve stravě. Musíte dodržovat celý život přísnou dietu. Proč žlučník odstraňovat, kdy je šance ho zachránit. Operace je až ta poslední možnost!

Pokud jste už o žlučník přišli, máme naštěstí pro Vás náhradní řešení, které funguje. 

Máme pro Vás tzv. "NÁHRADNÍ ŽLUČNÍK V LÁHVIČCE" - Emulips a Emulips FORTE

Emulips podporuje činnost žlučníku při zpracování příchozích tuků. Emulguje nebo-li štěpí tuky dobré a špatné a ty špatné se lépe vážou na vlákninu a odvádí se z těla ven. Ty dobré si tělo ponechá a využije je.

Nemáte-li žlučník, Emulips nahrazuje činnost žlučníku. Zpracovává, emulguje příchozí tuky.

Díky Emulipsu pak není potřeba diet.

Nebylo by skvělé si dopřát i to, co bez žlučníku nemůžete?